Zaknafein
Mroczny Fechmistrz
Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: z Podmroku
|
Wysłany: Pią 11:00, 01 Cze 2007 Temat postu: Krzyże świętego Cuthberta |
|
|
Krzyże świętego Cuthberta
Organizacja ta jest w zasadzie radykalnym odłamem Starego Zakonu, istnieje jednak wiele zasadniczych różnic. Po pierwsze, jej członkami są nie tylko paladyni, ale i kapłani tego boga.
Krzyże świętego Cuthberta bazują na pewnej nadinterpretacji surowych przykazań swego boga. Czują się powołani do oczyszczenia świata z wszelkiego plugastwa. "Zło" jest dla nich pojęciem szeroko rozumianym. Są to nie tylko stworzenia do szpiku kości złe, jak diabły, demony, trolle czy orki, ale i czarodzieje, druidzi czy technologowie. W mniemaniu Krzyży świętego Cuthberta jeśli ktoś dokonuje czegoś niezwykłego bez boskiej pomocy (czyli magii kapłańskiej lub paladyńskiej) musi korzystać z innego źródła. Ponieważ każde źródło nie będące bogiem jest złe, jest ono nieżądne, ma związek z nieczystą, demoniczną siłą.
Dla Krzyży świętego Cuthberta druidzi to szarlatani, czerpiący moc pogańskich bożków, które zmuszają swych wyznawców do rozpusty i innych niegodnych czynów. Czarodzieje z kolei zawarli pakt z diabłem, by dostać moc magiczną. Technologowie uczynili to samo, choć różnią się formą tej mocy. Dla niektórych członków zakonu także inna rasa może być powodem do wstrętu, nienawiści i wrogości.
Poglądy Krzyży świętego Cuthberta mogą się wydawać chore, lecz każdy z nich uważa je za najwyższą świętość.
Reguła
Reguła tego zakonu jest bardzo twarda i surowa.
- do zakonu mogą należeć jedynie mężczyźni,
- wszyscy niżsi rangą muszą być bezwzględnie posłuszni swoim zwierzchnikom,
- Kościół świętego Cuthberta (inna nazwa zakonu) jest podległy tylko swemu bogu, działa niezależnie od króla,
- każdy członek zakonu musi bezwzględnie walczyć z wszelką herezją, przez którą rozumie się magię niezależną od bogów i szarlataństwo, a także tak zwaną "technikę nowoczesną".
- Krzyżom świętego Cuthberta nie wolno palić tytoniu, spożywać alkoholu czy używek, przyjmować złota za swą świętą misję, współżyć z inną osobą, kraść, kłamać, postępować niehonorowo, zabijać niewinnych,
- wszyscy członkowie zakonu mają zakaz pomagania potrzebującym,
- członkowie zakonu w swej świętej krucjacie wyrzekają się wygód, a złoto jest dla nich jedynie narzędziem walki ze złem, a nie kluczem do wygodnego życia,
- śmierć za kodeks świętego Cuthberta jest chwałą i oczyszcza z wszelkich grzechów,
- Krzyżom świętego Cuthberta nie wolno uprawiać sztuk nieczystych i prać się szarlataństwem,
- raz skalany magią pozostaje nieczysty na wieki i nie ma wstępu do Kościoła świętego Cuthberta. Jedynym dla niego zabawieniem jest dobrowolne zrzeknięcie się swych nieżądnych mocy, majątku i umartwianie się na pustkowiu do śmierci,
- nawracać trzeba siłą, gdy inne drogi są na nic niezdatne,
- śmierć heretyka to mniejsze zło od skalania jego niewinnego otoczenia,
- jeśli ktoś śmie obrócić bez słusznej przyczyny ostrze przeciw jednemu z członków Zakonu, jest on w oczach świętego Cuthberta heretykiem i zakon i jego będzie ścigał.
Niektóre zasady mogą być odpowiednio interpretowane przez członków zakonu, np. Krzyż świętego Cuthberta nie może przyjąć za swą misję złota, ale inne podarki, jak klejnoty czy poczęstunek już tak.
Sposób działania zakonu
Search and destroy. Ta zasada odnosi się do zła, którego nie można nawrócić ze względu na daleko posunięty stopnień skalania podmiotu.
Gdy ktoś nie chce się przyznać do herezji, a istnieją podejrzenia, że się nią parał, tortury są pożądanym wyjściem z sytuacji.
Drogą do odkrycia prawdy może być zdanie się na "sąd boży", czyli próbę wody lub ognia. Wynika to z przekonania, że święty Cuthbert nie dopuści swych wiernych sług do hańby skazania niewinnego na śmierć.
Jeśli dzięki torturom można wykryć więcej heretyków, należy danemu podmiotowi odebrać prawo do rychłej śmierci i wydobyć z niego informacje.
Formą najlepszego ukarania heretyka jest spalenie go na stosie.
Mechanika
- paladyn tego zakonu nie musi odbywać pokuty, jeśli czynność przez niego popełniona jest dobra w oczach świętego Cuthberta, mimo pozorności jej okrucieństwa czy nieprawości,
- +4 do testów zastraszania ze względu na reputację, -4 do innych testów charyzmy ze względu na powszechny strach przed byciem posądzonym o herezję,
- paladyni i kapłani(nawet, jeśli przy atucie pisze w wymaganiach paladyn, kapłan tego zakonu wyjątkowo może go wziąć) Kościoła świętego Cuthberta mają dostęp do atutów dostępnych dla paladynów Starego Zakonu (UWAGA! W przypadku, gdy któryś z nich wybierze atut skierowany przeciw technologom, może zamiast technologa wybrać na podmiot atutu maga bądź druida). W dodatku to nie działa w dwie strony, tzn. członkowie Starego Zakonu niebędący wyznawcami św. Cuthberta już nie mogą wziąć atutów przeznaczonych dla Krzyży św. Cuthberta.
Atuty dla członków Krzyży świętego Cuthberta
Mistrz tortur
Fanatyzm Krzyży świętego Cuthberta każe im nieraz torturować heretyków, by zmusić ich do przyznania się do winy bądź wydania współpracowników.
Korzyści: Torturując zyskujesz +4 do testów zastraszania, choć premia ta może być wyższa w zależności od stosowanych narzędzi, okoliczności, psychiki postaci i twojej osobistej reputacji(maksymalnie premia ta nie może być wyższa, niż +10).
Ostrze sprawiedliwości
Napełniając swój oręż czystą esencją swego słusznego gniewu możesz osiągnąć nadzwyczajny efekt i dodatkowo razić heretyków.
Korzyści: jeśli uderzysz krytycznie wroga, który jest dla ciebie heretykiem, możesz poświęcić jedno odegnanie nieumarłych, by zadać mu dodatkowe 2k6 obrażeń.
Wymagania: poziom 3+
Aura gniewu
Wokół ciebie emanuje aura, która już z daleka mówi twoim wrogom o twojej wspaniałej misji i napełnia ich serca strachem.
Korzyści: wszyscy twoi przeciwnicy w promieniu 9 metrów otrzymują karę -1 do testów ataku i obrażeń.
Post został pochwalony 0 razy
|
|